Eapteki.info - najpopularniejsze teksty w 2016Początek roku to zwykle czas podsumowań minionych 12 miesięcy. Przyjrzeliśmy się dokładnie, które treści na blogu Eapteki.info cieszyły się największą popularnością wśród naszych czytelników, o czym najchętniej czytali i co nam to mówi o rodzimym rynku aptek internetowych?

W pierwszej piątce znalazły się przede wszystkim opracowania i poradniki na temat uruchomienia i funkcjonowania apteki internetowej, rankingi i teksty informacyjne na temat nowych obowiązków prawnych. Na rynku e-aptek dużo się dzieje, powstają nowe podmioty, ale też podobna liczba aptek znika z Internetu. Podmioty działające na rynku wciąż udoskonalają swoją strategię, podejmują nowe działania mające na celu zwiększenie swojej konkurencyjności. Pojawiają się nowe regulacje prawne, do których e-apteki powinny się dostosować. Jakie zagadnienia cieszyły się największą popularnością w 2016 roku?

5. Platforma ODR i nowe obowiązki informacyjne dla aptek internetowych

platforma_odrTemat omawiający wprowadzenie nowego obowiązku informacyjnego oraz jego późniejsza aktualizacja (dostosowanie polskiego prawa do unijnego ustawodawstwa i nowe wytyczne prawne z tego wynikające) otwierają pierwszą piątkę najpopularniejszych publikacji z 2016 roku.

W styczniu 2016 r. pojawił się nowy obowiązek prawny dla wszystkich sklepów internetowych, zgodnie z którym e-sklepy powinny informować swoich klientów o możliwości skorzystania z platformy ODR – internetowego systemu umożliwiającego pozasądowe rozstrzyganie sporów pomiędzy przedsiębiorcą a konsumentem. Rok później weszła w życie polska ustawa, która dostosowuje unijne wytyczne do krajowych przepisów prawnych – i nakłada na e-sklepy kolejne obowiązki prawne.

dowiedz się więcej: 

4. Apteka internetowa krok po kroku – jak zaistnieć w Internecie?

apteka_internetowa_krok_po_kroku

To opracowanie opisujące kolejne etapy projektowania oraz uruchomienia apteki internetowej. Planując otwarcie e-aptek, to właśnie jest ta publikacja, po którą przedsiębiorca powinien sięgnąć w pierwszej kolejności. Opracowanie zwięzłe i przejrzyste, pozwala zorientować się, jakie należy podjąć działania w projekcie otwierania apteki internetowej.

Przeczytaj: Apteka internetowa krok po kroku – jak zaistnieć w Internecie?

 

3. Darmowy poradnik: Jak założyć aptekę internetową?

poradnik-okladkaTo rozbudowane kompendium wiedzy nie tylko na temat planowania i strategii uruchomienia nowej e-apteki, to także dokładny opis projektu wdrożenia e-sklepu. Na bazie kilkunastu lat doświadczeń stworzyliśmy swoiste kompendium wiedzy w tym temacie, które oddaliśmy w ręce czytelników w formie bezpłatnego poradnika do pobrania. Te prawie 30 stron rzetelnej wiedzy i praktycznych porad cieszy się stałą popularnością wśród naszych czytelników od momentu publikacji, dlatego w bieżącym rankingu znalazło się w pierwszej trójce najczęściej czytanych opracowań.

Pobierz darmowy poradnik: Jak założyć aptekę internetową? 

2. Ranking: Największe apteki internetowe w Polsce

podiumWe wrześniu 2016 r. przyjrzeliśmy się dokładnie rodzimemu rynkowi e-aptek i na tej podstawie powstał subiektywny ranking największych e-aptek. Wzięliśmy pod uwagę wiele czynników, w tym m.in.: liczbę odwiedzin, zasięg i czas funkcjonowania na rynku, wielkość bazy mailingowej, orientacyjną liczbę zamówień czy opinie w zewnętrznych serwisach. Ta wiedza pozwoliła na wyłonienie liderów rynku w 2016 roku.

Sprawdź, kto znalazł się w TOP10 największych e-aptek w Polsce

 

1. Legalna apteka internetowa – jak ją rozpoznać? Poradnik dla kupujących + infografika.

infografika_Kupuj-w-legalnych-aptekach-internetowych_miniMimo, że to opracowanie z 2015 roku, to także w minionych 12 miesiącach jest niekwestionowanym liderem popularności na blogu Eapteki.info. Publikacja informacji dla pacjentów w formie poradnika i infografiki była powiązana z akcją informacyjną dla e-aptek. Apteki mogły udostępniać te materiały na swoich stronach, czego celem jest podniesienie świadomości klientów na temat legalnego działania na rynku e-sklepów sprzedających farmaceutyki. Cała inicjatywa cieszy się nie słabnącym zainteresowaniem od momentu publikacji, a do akcji dołączają kolejne apteki internetowe.

Czy Twoja apteka internetowa bierze udział w akcji? Dowiedz się więcej>>

Autor: Milena Pietrzykowska-Smul

redaktor, copywriter, e-marketingowiec, od lat specjalizuje się w rozwoju nowych rozwiązań w med/pharma e-commerce i strategiach content marketingowych