Jak założyć aptekę internetową - darmowy poradnik

Planujesz założenie apteki internetowej? Dzięki poradnikowi dowiesz się jak stworzyć e-aptekę krok po kroku.

Dowiedz się więcej

Odpowiedzi, których nie znajdziesz nigdzie indziej

Zakładanie e-apteki jest trudne. Z jednej strony procesowi towarzyszą kłopoty związane z otwieraniem każdego biznesu internetowego - oprogramowanie sklepu, domena, serwer, baza produktów. Z drugiej - specyficzne uwarunkowania dla aptek - konkurencja czy kwestie prawne.

Pułapek jest sporo.

My mamy odpowiedzi i pomagamy ich uniknąć.

W branży e-handlu farmaceutykami działamy już od 2005 roku. W poradniku zawarliśmy odpowiedzi na najczęstsze pytania, z którymi spotkaliśmy się przez ten czas.

Pobierz poradnik

Od pomysłu po realizację

Poradnik podzielony jest na części. Na początku wyjaśniamy jak wygląda konkurencja na rynku aptek internetowych i odpowiadamy na pytanie, czy warto otwierać e-aptekę oraz kto tak naprawdę może to zrobić.

W dalszych częściach omawiamy krok po kroku proces uruchomienia e-apteki - od kwestii technicznych takich jak oprogramowanie, poprzez logistykę, płatności, wybór nazwy apteki czy kwestie lokalu, magazynu i personelu.

Osobny podrozdział poświęciliśmy przepisom prawa, które regulują ten typ działalności. Jest kilka rzeczy, które początkujący właściciele aptek przeoczają. Wyjaśniamy dokładnie jakie są obowiązki oraz o czym trzeba pamiętać.

Sprawą oczywistą jest, że otwarcie apteki internetowej wiąże się z pewnymi kosztami. Jednak w tej kwestii powstało sporo mitów, więc przedstawiamy rzetelne fakty na temat kosztów otwarcia apteki.

Na koniec poruszamy bardzo ważny temat sposobu promocji w sieci. Co tak naprawdę decyduje o sukcesie apteki?

Pobierz poradnik

Stawiamy na konkrety

Poradnik to przede wszystkim konkrety - praktyczne informacje a także pytania i odpowiedzi. Ich zaprezentowanie było możliwe dzięki naszej wieloletniej pracy w branży farmaceutycznej, rozmowom oraz współpracy z wieloma aptekami internetowymi.

Teraz dzielimy się tą wiedzą z Tobą, by ułatwić Ci pierwsze kroki w biznesie.

Pobierz poradnik

Czytelnicy o naszym poradniku

"Poradnik naprawdę w prosty i przejrzysty sposób wyjaśnia, jak wygląda otwieranie apteki i na co zwrócić uwagę."

Aleksander D.

"Tego szukaliśmy. Od pierwszej do ostatniej strony poradnik wypełniony jest praktycznymi informacjami."

Zenon i Aneta S.

Zapisz się na newsletter i pobierz poradnik za darmo

Nasz newsletter także jest darmowy. To dodatkowe źródło cennych informacji dla prowadzących e-aptekę, lub dopiero planujących start. Po zapisaniu się w mailu powitalnym dostaniesz link do poradnika.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki newslettera. Administrator danych osobowych, którym jest ADGLOW Sp. z o.o. , os. Złotego Wieku 55/58, 31-618 Kraków, KRS 0000529257, NIP: 678-315-18-17, REGON 123196717, informuje, że dane będą przetwarzane wyłącznie w celu przesyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter. Więcej informacji nt. o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.